Header

Zdrowie i medycyna

Skontaktuj się z nami - Przeczytaj pełen wpis - Kliknij, aby zobaczyć - Poznaj więcej szczegółów - Zobacz pełen artykuł - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zarejestruj - kliknij tutaj Powracamy po pełnym dniu pracy do domu, przygotujemy jakieś małe co trochę do skonsumowania i nagle.. przeszywa nas ból nie do zniesienia. Co dalej robić? Jedna tabletka znieczulająca, druga, więcej już nie można... Mają wpaść znajomi, co tutaj uczynić... już wiem, stomtolog żoliborz, dzwonię, numer znam na pamięć. Rzecz jasna, proszę nadejść, czekamy. Idę jak na potępienie. Borowanie, wyrywanie, co jeszcze: A wszystko to bodaj boli jak diabli. Pełny następny dzień spędzę na kanapie z bandażem na twarzy. Poszedłem. Przysiadłem w fotelu nieomal jak w samolocie. Porządny wieczór, czy ktoś może mi pomóc? Poszło jak z płatka. Znieczulenie nic nie dolegało. Zabieg - jaki zabieg? To ja miałem wyrwany ząb? Niedopuszczalne, nic nie czułem. Aha, muszę przyjść za parę dni do kontroli. Naturalnie że przyjdę, Rozumiem, kolejna wizyta to tylko dwie plomby. Cała przyjemność po mojej stronie internetowej. I tak nie będę nic czuł. Żeby wizyta u każdego lekarza tak oczywiście wyglądała! Chorowanie byloby przyjemnością. Poprawnie, że ma kto dbać o moje zęby. I mogę jeszcze klika godzin przespać spokojnie do rana.
Co w takim razie robić, aby nasze zdrowie nie było kiepskie, o wiele gorsze, niźli wcześniej? Cóż, trzeba chociażby wspomnieć, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zbadanie się. Czyli powinniśmy udać się do nawet kilku lekarzy, lecz przynajmniej dokładnie sprawdzić czy z naszym zdrowiem jest wszystko w należytym porządku. Jednak medycyna nie jest wszystkim. Należy chociażby zwrócić uwagę, aby zadbać o swój wygląd. To być może nie jest zasada, lecz kiedy człowiek umie dbać o własną osobę, wygląd zewnętrzny, jest w stanie sporo lepiej się czuć, nie tylko wyglądać. Weźmy chociażby w rachubę częste pływanie. Gdy będziemy możliwie jak najczęściej pływali, pewnie będziemy bardzo zadowoleni.
Kiedy tak właściwie potomek zapada na jakąś istotną dolegliwość naturalnym odruchem jest wizyta u lekarza dziecięcego. Niemniej jednak niezmiernie w szeregu przypadków wiąże się to z niesympatycznymi przeżyciami spowodowanymi strachem dziecka przed pediatrą. Na pewno marskość wątroby to poważna sprawa. To dość naturalne zachowanie dziecka, jakie nie jest przyzwyczajone do dotykania oraz badania przez obcą osobę. Mimo to wypada nauczyć je słusznego zachowania i wyzbyć się strachu przed pediatrą. Jakimś ze metod na obłaskawienie sytuacji jest przygotowanie dziecka na wizytę w gabinecie medycznym - już kilka dni wcześniej opowiadajmy mu, jak będzie wyglądało badanie, do czego sprzyja oraz czego ma prawo się spodziewać. Tak przygotowane dziecko nie doświadczy szoku, ale będzie już usposobione na pewną sytuację oraz zachowania. W pewnych sytuacjach biopsja wątroby to bezprzykładny ratunek. A co zrobić, jeśli wizyta u lekarza wypadła nam znienacka na skutek niespodziewanego przeziębienia czy infekcji malucha? Wolno wziąć ze sobą ulubioną zabawkę dziecka jako kompana badania albo przyrzec po przeprowadzonym badaniu jakiś błahy upominek bądź wizytę w cukierni.

Spis Treści